Специјална понуда

Нашите производи

Винарска Визба Попова Кула има уникатна палета од фини вина од меѓународни но и од локални и регионални сорти на грозје меѓу кои и од Станушина. Сите вина потекнуваат од по едно лозје кое е во сопственост на самата винарија. Секое од нашите вина има посебен карактер а сепак сите ја содржат и препознатлива карактеристика на самата супериорна микролокација - Попова Кула.
Покрај вината произведуваме и преубава ракија како и органско етерично масло од лаванда од сопствени полиња.
За арно за убаво!

Добредојдовте

Попова Кула е уникатен комплекс кој опфаќа винарија, стилизиран хотел со 33 соби, ресторан со прекрасна тераса и летен отворен дел, детско игралиште и широк двор, автокамп и продавница за вино и подароци. Самата локација плени со своето прекрасно опкружување но и со фантастичниот поглед. Ова е едно од најубавите места за различни настани како што се свадби на отворено, забави, тим-билдинг, семинари и конгреси. Нашиот тим од професионалци ќе се потруди вашиот престој кај нас да биде ваша најсподелувана убава приказна.
Место каде времето се мери во воздишки!

Атракции во Демир Капија

Демир Капија е мала општина со голема туристичка понуда. Ова живописно место е популарно по винариите, убавината на кањонот „Железната порта “, историските места и неверојатната природа, која е идеална за сите видови спортска рекреација. Пешачење, планинарење, спортско качување, кајак и рафтинг, велосипедизам и пливање, набљудување птици и археологија - секој може да го најде она што е блиску до вашата душа!
Наздравје со природата!

Зошто да ја посетете Попова Кула?

ХОТЕЛ ПОПОВА КУЛА - НЕВЕРОЈАТНА ПРОМОЦИЈА!
ПЛАТИ 1 НОЌЕВАЊЕ, А ДОБИЈ 2!
Супер опремени соби и апартмани со неверојатен поглед и пријатен амбиент кој овозможува удобност и мир.
Место создадено со цел да ги зголеми Вашите граници на задоволство.
Број за резервации: +389 76 432 630

 

______________________________________________________________

Дегустација - Запознај ја принцезата Станушина!

Станушината е стара македонска автохтона сорта на грозје која може да се најде
единствено во Тиквешкиот регион во Македонија.

Викенд 1-3 март - промоција на дегустација со Станушина - 5% попуст во ресторанот на Попова Кула.

Станушина Класик
Порција специјални сирења

Станушина Барик
Пилешко со четири вида сирења

Станушина Розе
Раванија.

Промоција во продавница!
За купени 6 вина во продавница добивате
20% попуст!

Контакт: 075 432 600
За арно, за убаво!

дознај повеќе
За инвеститориСоцијална одговорностПолитика за приватностКонтакт
All rights reserved © Popova Kula Winery
crosschevron-down
mk_MKMacedonian
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram