Специјална понуда

Нашите производи

Винарска Визба Попова Кула има уникатна палета од фини вина од меѓународни но и од локални и регионални сорти на грозје меѓу кои и од Станушина. Сите вина потекнуваат од по едно лозје кое е во сопственост на самата винарија. Секое од нашите вина има посебен карактер а сепак сите ја содржат и препознатлива карактеристика на самата супериорна микролокација - Попова Кула.
Покрај вината произведуваме и преубава ракија како и органско етерично масло од лаванда од сопствени полиња.
За арно за убаво!

Добредојдовте

Попова Кула е уникатен комплекс кој опфаќа винарија, стилизиран хотел со 33 соби, ресторан со прекрасна тераса и летен отворен дел, детско игралиште и широк двор, автокамп и продавница за вино и подароци. Самата локација плени со своето прекрасно опкружување но и со фантастичниот поглед. Ова е едно од најубавите места за различни настани како што се свадби на отворено, забави, тим-билдинг, семинари и конгреси. Нашиот тим од професионалци ќе се потруди вашиот престој кај нас да биде ваша најсподелувана убава приказна.
Место каде времето се мери во воздишки!

Атракции во Демир Капија

Демир Капија е мала општина со голема туристичка понуда. Ова живописно место е популарно по винариите, убавината на кањонот „Железната порта “, историските места и неверојатната природа, која е идеална за сите видови спортска рекреација. Пешачење, планинарење, спортско качување, кајак и рафтинг, велосипедизам и пливање, набљудување птици и археологија - секој може да го најде она што е блиску до вашата душа!
Наздравје со природата!

Зошто да ја посетете Попова Кула?

ИСКОРИСТЕТЕ ГО СОНЧЕВИОТ ВИКЕНД!

Ресторанот на Попова Кула се наоѓа во срцето на нашата татковина, опкружен со планини, природа и историја. Добро прочуените реномирани вина и превкусната храна ве чекаат на дегустирање.

Прекрасно детско катче за повеќе генерации кое е целосно обезбедено и е на отворено во крај кој изобилува со чист воздух.

_______________________________________________________________________

ВВ Попова Кула Ви нуди идеални услови за одржување на семинари, тим-билдинг активности, презентации, конференции.

Нема подобар начин за да се подобрат односите меѓу вашиот тим со одлични вина, добра храна и дегустација на вино со чија помош ќе им се заблагодарите на највредните работници за нивната напорна работа!

Контакт: 075 432 600
Ве очекуваме.
За арно, за убаво!

дознај повеќе
За инвеститориСоцијална одговорностПолитика за приватностКонтакт
All rights reserved © Popova Kula Winery
crosschevron-down
mk_MKMacedonian
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram