Специјална понуда

Нашите производи

Винарска Визба Попова Кула има уникатна палета од фини вина од меѓународни но и од локални и регионални сорти на грозје меѓу кои и од Станушина. Сите вина потекнуваат од по едно лозје кое е во сопственост на самата винарија. Секое од нашите вина има посебен карактер а сепак сите ја содржат и препознатлива карактеристика на самата супериорна микролокација - Попова Кула.
Покрај вината произведуваме и преубава ракија како и органско етерично масло од лаванда од сопствени полиња.
За арно за убаво!

Добредојдовте

Попова Кула е уникатен комплекс кој опфаќа винарија, стилизиран хотел со 33 соби, ресторан со прекрасна тераса и летен отворен дел, детско игралиште и широк двор, автокамп и продавница за вино и подароци. Самата локација плени со своето прекрасно опкружување но и со фантастичниот поглед. Ова е едно од најубавите места за различни настани како што се свадби на отворено, забави, тим-билдинг, семинари и конгреси. Нашиот тим од професионалци ќе се потруди вашиот престој кај нас да биде ваша најсподелувана убава приказна.
Место каде времето се мери во воздишки!

Атракции во Демир Капија

Демир Капија е мала општина со голема туристичка понуда. Ова живописно место е популарно по винариите, убавината на кањонот „Железната порта “, историските места и неверојатната природа, која е идеална за сите видови спортска рекреација. Пешачење, планинарење, спортско качување, кајак и рафтинг, велосипедизам и пливање, набљудување птици и археологија - секој може да го најде она што е блиску до вашата душа!
Наздравје со природата!

Празнична понуда за 1 Мај во Попова Кула

МЕНИ

Чаша вино за добродојде
Алтан 2021г.

Примавера салата
(марула, рукола, морков, карамелизирано сирење и сусам)

Главно јадење
Свинско печење со сос и роловано пилешко со гарнир-печен компир и зеленчук

Десерт
Чоколадна торта со прелив од малини

Цена по лице 1 100 мкд

Музика во живо - почеток 12:00 часот.

СПЕЦИЈАЛНА ПРАЗНИЧНА ПОНУДА ЗА ХОТЕЛОТ ОД 28.04.2023 ДО 02.05.2023.

Нашиот тимот ќе се потруди гостите да имаат незаборавни мигови.

Контакт: 075 432 600; reservation@popovakula.com.mk;
За арно, за убаво!

дознај повеќе
За инвеститориСоцијална одговорностПолитика за приватностКонтакт
All rights reserved © Popova Kula Winery
crosschevron-down linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram